جستجوگر کتاب مقدس . . .

رازگاه سایتی است برای جستجو و مطالعه کتاب مقدس با ترجمه‌های مختلفی که می‌توانید انتخاب کنید. برنامه به صورتی در نظر گرفته شده است که کاربران بتوانند با نوشتن یک کلمه یا قسمتی از یک آیه و یا با انتخاب نام کتاب و شماره باب و آیه، مطلب یا قسمت مورد نظر خود را در کتاب مقدس پیدا کنند.
در قسمت دیگر از این برنامه تلاش شده که هر نام دارای اهمیت در کتاب مقدس با جزئیات کامل چه از نظر فرهنگی، زیست محیطی، قومی یا تاریخی توضیح داده شود. برای سهولت تمامی نامها بصورت طبقه بندی شده در گروه‏های مختلف قرار گرفته شده است. نام انگلیسی هر کلمه و معنی فارسی آن نوشته شده، تا در صورت نیاز کاربران بتوانند از سایر منابع غیر فارسی نیز استفاده کنند.
سعی شده که تمامی توضیحات بر اساس مطالب موجود در کتاب مقدس تهیه و نوشته شود، و چنانچه مطلبی خارج از کتاب مقدس قرار داشته، برای اطلاع کاربران توضیح داده شده است.

آیات همسو فصل قبل و بعد
در حدود چهل و پنج هزار آیه همسو با سایر آیات کتاب مقدس در سایت رازگاه و در قسمت کتاب مقدس و آیه یاب قرار داده شده است؛ ایجاد این بخش در حدود یک سال زمان برده است و قابل دسترسی به ترجمه‌های مختلف در این سایت است.
پس از کلیک بر روی نماد مربوطه، شماره‌های قرمز رنگی در متن مشاهده خواهد شد که پس از کلیک بر روی هر یک از این شماره‌ها، آیات همسو با همان متن قابل رؤیت خواهد بود و چنانچه بر روی هر یک از آیات همسو کلیک کنید می‌توانید همزمان همان فصل را نیز مشاهد کنید.
این گزینه در قسمت کتاب مقدس، آیه یاب، و تفسیر کاربردی عهد قدیم و عهد جدید قابل استفاده است. با کلیک بر روی بردار " < " و " > " به فصلهای قبلی و بعدی ارجاع خواهید شد.
قابل ذکر است که هیچ تغییری در گزینه‌های انتخابی شما داده نخواهد شد و صرفا فصل قبل و یا بعد به همان شکل قابل مشاهده خواهد بود.
کتاب مقدس صوتی فیس بوک همرسانی
پس از انتخاب فصل مورد نظر، با کلیک بر روی نماد بلندگو، می‌توان به فصل مربوطه گوش داد. لازم به ذکر است که کتاب مقدس صوتی بر اساس متن ترجمه قدیم بوده و قابلیت کم و زیاد کردن درجه صدا و نوار تغییر مکان متن نیز در نظر گرفته شده است. فیس بوک رازگاه مکانی آزاد برای ارائه نقطه نظرات متفاوت می‌باشد و شما نیز می‌توانید نقطه نظرات خود را در زمینه مسائل گوناگون در فیس بوک رازگاه قرار دهید.
با کلیک بر روی نماد فیس بوک، بطور مستقیم وارد فیس بوک رازگاه می‌شوید.
این گزینه در قسمت کتاب مقدس، آیه یاب و تفسیر کاربردی عهد قدیم و عهد جدید جای داده شده است تا کاربران بتوانند مطلب مورد نظر خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی، فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و ایمیل، با دیگران به اشتراک بگذارند.

شرح کاربردی

شرح حال مختصری است درباره کارایی و موارد استفاده از سایت رازگاه که برای اطلاعات کاربران ضروری می‌باشد. این اطلاعات باعث استفاده کامل و راحتی بیشتر کاربران این سایت خواهد بود.


واژه یاب

در قسمت واژه یاب دو گزینه قرار داده شده است؛ در گزینه اول صرفا واژه و یا عبارت مورد نظر شما مورد جستجو قرار می‌گیرد و در گزینه دوم هر کلمه از عبارت شما بطور مجزا و با هم مورد جستجو قرار می‌گیرد.
چنانچه پس از جستجو بر روی تیتر هر یک از آیات کلیک کنید می‌توانید همزمان کل فصل مربوطه را نیز مشاهد کنید.

پروتکل امن انتقال متن

رازگاه برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران این سایت از سیستم HTTPS استفاده می‌کند تا بدین ترتیب کاربران بتوانند در هنگام استفاده از سایت رازگاه از امنیت بیشتری برخوردار باشند.
امن کردن ارتباطات کاربران، شناسایی وبگاه‌های معتبر و مخفی کردن هویت کاربران از جمله استفاده‌های نوین این پروتکل است و در عمل، این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا این پروتکل بتواند تا حد زیادی امنیت ارتباط کاربران را تامین نماید.

گوشی همراه و تابلت

چنانچه مایل به استفاده از این سایت در گوشی موبایل خود هستید، می‌توانید به آسانی به تمامی مطالب کتاب مقدس در ترجمه‌های مختلف، تفسیر کاربردی، و تفسیر مک دونالد به انضمام لغت یاب و دایره المعارف کتاب مقدس، دسترسی داشته باشید.
قابل ذکر است که این برنامه صرفا از طریق اینترنت قابل اجرا می‌باشد.